גירושים, האתגר

כשאני התגרשתי "נשמות טובות" דאגו לומר לי שילד להורים גרושים לעולם יחלום שההורים שלו יחזרו להיות ביחד. יכול להיות… אבל אם הייתי רואה את זה מול העיניים שלי הייתי מסתובבת מכווצת מתחושת אשמה שנים רבות. אז נכון שילדים לא קופצים משמחה כשההורים שלהם מתגרשים אבל אפשר ללמוד איך לחיות בכיף בשני בתים.

בעקבות גרושים מתחוללים שינויים רבים שמשפיעים על כל בני המשפחה. בזמן פרדה אנו זקוקים לכוח שלנו להתמודד עם הכאב והשינויים.

ייסורי מצפון ותחושות אשם שזוללים לנו אנרגיה
הורים רבים חשים ייסורי מצפון בעקבות ההחלטה להתגרש ופועלים מול הילדים מתוך תחושת אשמה. חושבים על הילדים כמה הם מסכנים ועל הנזק הבלתי הפיך שגרמו להם הגרושים. תחושות אלו זוללות אנרגיה ומחלישות את ההורים, בזמן שהם צריכים מקורות חוזק כדי לתפקד בתקופה קשה זו.
כשלומדים לשחרר אותן, מתפנה כוח כדי לתמוך בילדים ולשדר – אנחנו סומכים עליכם שאתם מסוגלים להתמודד עם השינויים.

איך לחזק את הילדים בזמן משבר הגרושים
חשוב לתמוך בילדים בשינויים שהם עוברים. לא להיבהל מרגשות שהם מביעים, לומר שלהיות עצובים זה לגיטימי, ושמותר לכעוס. להעביר מסר שאנחנו, ההורים, מתגרשים אחד מהשני אבל לא מהם. שאין להם קשר להחלטה והכי חשוב – אתכם אנחנו ממשיכים לאהוב.

איך לשמור על תחושת המשפחתיות כשהזוגיות מתפרקת
לא מתגרשים מאהבה וזו תקופה שיש בו חיכוכים רבים וקשה לתקשר, אבל כשיש ילדים ורוצים בטובתם כדאי לפנות ליעוץ כדי ללמוד איך לתקשר למרות הקושי. לפתור את החיכוכים בינכם, ולשדר להם שמולם אתם חזית אחת. לא להיגרר לעימותים ולבחור להתנהג בכבוד.

מתגרשים וקשה עם הילדים?

 

שתפו...

Speak Your Mind

*